Telefon: +420 733 353 149 | Email: omskus@seznam.cz | Adresa: Palackého náměstí 1090, 38601 Strakonice | ČÚ: 159492393/0600 | IČ: 67777694 | Datová schránka: 

Kurzy

Kurz pro uchazeče o první lovecký lístek

Prvním krokem na cestě k myslivosti by mělo být absolvování kurzu myslivosti a složení zkoušky z myslivosti.

Chcete-li absolvovat kurz a složit zkoušku z myslivosti:

  1. Vyplňte přihlášku, kterou naleznete zde a zašlete nám ji elektronicky.
  2. Najděte ve svém okolí honitbu, v níž absolvujete povinnou roční praxi. Uživateli honiteb jsou většinou myslivecké spolky. Nemáte-li osobní kontakty, obraťte se na nás, my vám praxi můžeme zprostředkovat. Na praxi byste měli nastoupit při započetí kurzu. V jejím rámci byste si měli vyzkoušet všechny myslivecké činnosti.
  3. Po roční praxi následuje zkouška z myslivosti. Připravte se poctivě.

Pokud zkoušku složíte, staňte se prostřednictvím námi členem Českomoravské myslivecké jednoty, čímž získáte zákonné pojištění. Na úřadu své obce s rozšířenou působností (nejčastěji odbor životního prostředí) pak požádejte o vydání loveckého lístku. Pro získání loveckého lístku musíte být starší šestnácti let a bezúhonní.

Nesplníte-li u zkoušky jeden předmět, můžete se zúčastnit opravného termínu, který jako organizátor zkoušky vypíšeme. Nesplníte-li však více předmětů, musíte celý kurz absolvovat znovu.

Kurz myslivosti (včetně zkoušky) nemusíte absolvovat, pokud jste ji složili na vysoké škole, na které se vyučuje myslivost nebo jste žákem, posluchačem nebo absolventem střední nebo vyšší odborné školy, na které je myslivost studijním oborem nebo povinným vyučovacím předmětem.